TARD EUROANAESTHESİA 2024 MÜNİH KONGRESİNDE...

25-27 Mayıs tarihlerinde Almanya-Münih’te düzenlenen Euroanesthesia-2024 Kongresi’nde ülkemizi TARD olarak temsil etmenin büyük onurunu yaşadık. Dernek I. ve II başkanlarımız ile yönetim kurulu üyelerimiz kongrede yer aldılar. NASC toplantısında başkanımız Prof. Dr. Ali Fuat Erdem ülkemizi temsil etti. Toplantıda ESA ile olan ilişkileri özetledikten sonra dernek olarak ESAIC’den beklentilerimizi iletti.

110 ülkeden 6000 katılımcı ile gerçekleşen kongrede anesteziyoloji ve yoğun bakımın geleceği için yenilikler, ileri teknolojiler ve gelişmeler ile ilgili birbirinden değerli oturumlar, ülkemizden de çok değerli hocalarımızın yer aldığı konuşmacılar ile gerçekleştirildi. Anestezide sürdürülebilirlik başta olmak üzere hasta güvenliği ve daha yeşil sağlık sistemlerine odaklanan kongre tüm katılımcılar için dinamik ve ilham verici oldu. Dernek başkanımız Prof. Dr. Ali Fuat Erdem ve yönetim kurulu üyelerimiz ESAIC ve WFSA dernek başkanları ve board üyeleri ile ve diğer üye ülke dernekleri ile görüşmeler gerçekleştirdi. İleriye dönük faaliyetler konusunda yapıcı gelişmeler kaydedildi.

Dernek standımızdaki “Hasta ve Çalışan Güvenliği”ne yönelik çalışmalarımızın yer aldığı posterimiz büyük ilgi topladı. Çok sayıda ziyaretçinin uğradığı standımızda TARD’ni, kongrelerimizi, işbirliklerimizi diğer üye ülke anestezistlerine tanıtma fırsatı bulduk.

Kongrede ülkemizden çok değerli hocalarımız bilimsel toplantılarda konuşmacı, oturum başkanı ve kurs eğitmeni olarak yer aldılar. Genç meslektaşlarımız değerli bildirilerini sundular.

17 genç meslektaşımız EDAIC Part II sınavında başarılı olarak Avrupa Yeterlilik Diploması almaya hak kazanarak, yapılan törenle diplomalarını aldılar. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD re-akredite edildi. Re-akreditasyon belgesi törenle Prof. Dr. Ömer Kurtipek ve Prof. Dr. Berrin Günaydın’a takdim edildi. Ayrıca anestezi eğitiminde mükemmelliğin simgesi olan Fellow of EDAIC (FESAIC) titrini alan Prof. Dr. Berrin Günaydın hocamıza diploması takdim edildi.

Dernek yöneticilerimiz TARK 2024’de yenilikler yapabilmek amacı ile çeşitli kurs ve toplantılara katılarak endüstri ziyaretinde bulundular.

Tüm meslektaşlarımızı Euroanesthesia-2024’deki başarıları nedeniyle kutluyor ve camiamıza bu gayretlerin örnek olmasını arzu ediyoruz.

Saygılarımızla,

TARD Yönetim Kurulu