TARD 14. Asistan Okulu Ardından...

TARD 14. Asistan Okulu Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde 17 – 19 Mayıs 2024 tarihlerinde Konya’da yapıldı. 62 Eğitici’nin görev aldığı 14. Asistan Okulumuza ülkemizin batı yarısındaki 53 eğitim kurumundan 275 asistanımız katıldı. Ülkemizin diğer yarısındaki eğitim kurumlarından katılan 240 asistan ve 54 eğitici ile gerçekleştirdiğimiz 13. Asistan Okulumuz, geçtiğimiz sonbaharda Kayseri’de, ev sahibimiz Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılmıştı.


14. Asistan Okulumuzun ilk gününde açılış seremonisi ve protokol konuşmalarının ardından, Prof. Dr. ülkü AYPAR tarafından “Bir Anesteziyoloğun Yaşam Yolculuğu” konulu açılış konferansı verildi. Ardından Ortak Salonda tüm asistanlarımızın katılımıyla “Hukuk ve Mevzuat” ve “Kariyer ve Gelecek” Oturumları gerçekleştirildi. 14. Asistan Okulumuz ikinci ve üçüncü günlerde, Temel ve İleri Asistan Okulu olarak, eş zamanlı oturumlarla 2 ayrı salonda devam etti. Asistan Okullarımızın felsefesine uygun olarak kahve aralarından yemeklere ve sosyal etkinliklere kadar her platformda asistanlarımız ve eğiticilerimiz bir arada yer aldılar ve bilgi ve deneyim paylaşımı kesintisiz devam etti. Tüm oturumlar, asistanlarımızın aktif katılımı ve interaktif tartışmalarla bilimin aydınlığında bilgiyi paylaşmanın heyecanını yaşattı.


Kapanış Oturumunda hepimize olağanüstü duygusal anlar yaşatan bir törenle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı, genç meslektaşlarımzla kutladık. Ardından Asistan Okulları ve TARD ile ilgili, asistanlarımızın geri bildirimlerinin yer aldığı “TARD Sizi dinliyor” oturumu gerçekleşti.


Güzel bir Konya baharında, tüm eğiticilerimizin özverili gayretleri ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyelerinin ve asistanlarının olağanüstü misafirperverlikleri ile hem bilimsel hem de sosyal yönden verimli ve katkılı geçen bir Asistan Okulumuz daha sona erdi.


Meslektaşlarının sosyal ve akademik etkileşimlerini ve özellikle asistanlarımızın eğitimini daima önceleyen TARD olarak; 20 – 22 Eylül’de yine Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde Kayseri’de gerçekleştireceğimiz Asistan Okulumuzun ve belki ona çok yakın tarihlerde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz sürpriz bir Asistan Okulumuzun çalışmalarına şimdiden başlamış olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.