Başkanın Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

Ülke olarak çok zor bir dönemden geçmekteyiz. 6 Şubat 2023 günü saat 04:17’de başlayan acımız halen devam etmekte olup, bu büyük felakette hayatını kaybeden meslektaşlarımızı, sağlık çalışanlarını ve vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına ve ülkemize sabırlar diliyoruz.  Depremin ilk anından itibaren tek yürek olan milletimizin köklerinden gelen birlikte olma, yardımlaşma ve özveri ruhuyla bu felaketin de yaralarını hep birlikte saracağız.

1956 yılında temelleri atılan, 67 yıllık muhteşem bir tecrübeye sahip olan Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği’mizin Olağan Genel Kurulu 12.03.2023 tarihinde bu zor şartlar altında sizlerin çok değerli katılımı ve katkılarıyla gerçekleştirildi. Sizlerin teveccühleri ile yeni yönetim kurulumuz göreve başlamıştır. Bu dönemde bizi göreve layık gören üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Hep birlikte TARD’a sahip çıkarak camiamızı güçlendirerek, daha iyiye doğru yola çıkacağız.

TARD Tüzüğünde de belirtildiği gibi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon alanında uzmanlık eğitiminin kalitesini yükseltmek ve standardize etmek, uzman hekimlerimizin bilgi ve becerilerini arttırmak, üyelerimizin ve meslek grubumuzun haklarını savunmak Yönetim Kurulumuzun önceliği olacaktır. Bu dönemde, özellikle deprem bölgesindeki meslektaşlarımızın dertlerine ortak olup, yaşamakta oldukları problemlerin çözümünde onların yanında olacağız.

Derneğimizin kuruluşundan itibaren camiamızın güçlenerek bu günlere gelmesinde payı olan TARD geçmiş dönem başkan, yönetim kurulu üyeleri ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.

Ülkemizin her köşesinde, yoğun hizmet üreten, eğitim veren, akademik faaliyet yürüten, kamu ve özelde çalışan ailemizin her ferdini kucaklayan, her zaman yanında olan ve her an ulaşılabilir bir yönetim anlayışı ile görevimizi yapacağız. Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılında, yaşamakta olduğumuz bu zorlu günleri birlik ve beraberlik içinde, bir aile olma prensibi ile daha fazla çalışarak ve geleceğe umutla bakarak aşacağız.

Hepinize en içten saygı, sevgi ve selamlarımızı iletiyoruz.

Prof. Dr. Ali Fuat ERDEM
Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Başkanı
2023-2025 Yönetim Kurulu Adına