2.Duyuru - Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Seçimli Olağan Genel Kurul İlanı

Saygıdeğer TARD Üyeleri,


02.03.2023, Perşembe günü, yapılacağı duyurulmuş olan TARD Seçimli Olağan Genel Kurulu çoğunluk sağlanamadığı için bu tarihte yapılamamıştır.


TARD Seçimli Olağan Genel Kurulu, daha önce ilan edildiği üzere 12.03.2023, Pazar günü, saat 11.00’de Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, Convention Center’da (Barbaros, Mor Sumbul Sokagi No: 1, 34746 Ataşehir/İstanbul) aşağıda belirtilen aynı gündem ile yapılacaktır.


Genel Kurul Gündemi:
1. Açılış ve Yoklama
2. Saygı duruşu, İstiklal Marşı
3. Genel kurula divan başkanı ve üyelerinin seçilmesi
4. Gündemin okunması
5. Açılış Konuşması
6. TARD 2021-2023 dönemi Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması
7. TARD Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Genel Kurul’un görüş ve onayına sunulması, ibrası
8. TARD 2021-2023 dönemi Bilanço ve gelir-gider cetveli ve hesapların görüşülmesi
9. TARD 2021-2023 dönemi Bilanço ve gelir-gider cetveli ve hesapların Genel Kurul’un görüş ve onayına sunulması, ibrası
10. TARD 2021-2023 dönemi Denetleme Kurulu Raporunun okunması
11. TARD 2021-2023 dönemi Denetleme Kurulu Raporunun Genel Kurul’un görüş ve onayına sunulması, ibrası
12. TARD 2023-2025 dönemi tahmini bütçesinin görüşülmesi, aidat miktarının artırılmasının genel kurulun görüş ve onayına sunulması,
13. Adaylık Başvurularının alınması
14. Adayların Konuşmaları
15. Gizli oylama, açık tasnif
16. Yeni yönetim kurulu, Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu’ nu temsil edecek üyelerin seçilmesi
17. Sonuçların açıklanması
18. Dilek ve temenniler
19. Kapanış KonuşmalarıTüzüğümüz uyarınca;


Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda oy kullanabilmek için asil üye olmak gerekmektedir.


Aidat borcu bulunan üyeler, Olağan Genel Kurul Toplantılarına katılamaz ve oy kullanamazlar. Olağan Genel Kurul Toplantısı günü, toplantı merkezinde arzu eden üyelerimiz için ‘Aidat Ödeme Bankoları’ oluşturulacaktır. Ancak, toplantı günü oluşacak yoğunluk göz önünde bulundurularak, Aidat Borçlarının toplantı öncesi www.tard.org.tr adresinden sorgulanması ve ödenmesi tavsiye edilmektedir.


Üyelerimizin, Genel Kurul Toplantısına katılmak ve oy vermek için üzerinde T.C. kimlik numarası taşıyan, kimliği tereddütsüz ortaya koyan fotoğraflı, resmi nitelikteki bir kimlik belgesini (T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Belirtilen özellikleri taşımayan kimlik belgeleri ile oy kullanmak mümkün olmayacaktır.


Sandıklar ve sandık seçmen listeleri soyadına göre düzenlenmiş olup, oy kullanacağınız sandığı sandık başında bulunan listeden öğrenebileceğiniz gibi, salon girişinde asılmış olan sandık listelerinden de bulabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.


Oylama işleminin başlangıç saati ve süresi Genel Kurul Başkanlığı tarafından düzenlenecektir. Oylama işleminin süresi, tüzüğümüz gereği en fazla dört (4) saat ile sınırlıdır ve oylamanın tahmini olarak saat 12:00-16:00 saatleri arasında yapılması beklenmektedir. Genel Kurul Toplantı Salonumuz, Genel Kurul Başkanlığı tarafından belirlenen süre bitimine kadar oy kullanımına açık olacaktır.


2023/5 sayılı TARD Yönetim Kurulu kararına göre deprem afetinden etkilenen Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Adana, Adıyaman, Hatay, Gaziantep şehirlerindeki üyelerimizin aidat borcu gözetilmeksizin Genel Kurul’da oy kullanmaları uygun bulunmuştur.

Olağan Genel Kurul Toplantısında tüm üyelerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.


Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği
Yönetim Kurulu