Elektronik Bildiri/Sözlü Bildiri Doçentlik Başvurularında Puanlanacak

  • 14 Ekim 2020 Çarşamba

Saygıdeğer TARD Üyeleri,


Yaşamış olduğumuz COVID-19 Pandemi döneminde alışageldiğimiz yaşam tarzımızı değiştirmek zorunda kaldık. Yeni Normal olarak adlandırılan ve tüm dünyanın uyum göstermek için büyük bir efor harcadığı bu yeni normaller kapsamında bu yıl, 54. TARD Ulusal Kongresi TARK2020’yi e-kongre olarak düzenlemeye karar verdik. Bu kapsamda birçok yeni uygulama ve zorluklar da beraberinde geldi. Bunlardan biri de doçentlik kriterleri arasında yer alan Ulusal Kongrelerdeki sözlü sunum yapma şartıydı.


TARD Yönetim Kurulu üyeleri olarak Üniversiteler Arası Kuruma gerekli başvurular yapıldı ve hekimlerimizin yaşadığı mağduriyetler ilgili birimlere aktarıldı. Girişimlerimiz ve uğraşlarımız sonucunda, 14 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan Doçentlik Başvuru Kılavuzu’nda, e-kongrede yapılacak sözlü sunumların da doçentlik kriterleri arasında sayılacağına karar verildi.


Bahse konu karar kapsamında; “Pandemi döneminde fiziksel toplantılara getirilen kısıtlamalar nedeniyle yüz yüze yapılamayan sözlü bildiri sunumu yerine elektronik ortamda ve Temel Alan Başvuru Şartlarında düzenlenmiş bildiri/sözlü bildiri ile ilgili mevcut şartlara ek olarak bildiri/sözlü bildiriyi içeren toplantı video kaydının tamamına ait web linki ile adayın puanlamak istediği sunuma ait zaman aralığını saat/dakika/saniye formatında Doçentlik Bilgi Sistemine (DBS) yüklemek kaydıyla elektronik ortamda yapılan bildiri/sözlü bildiriler doçentlik başvurularında puanlanabilecektir”.


Emeği geçen çalışma arkadaşlarımı tebrik eder, tüm meslektaşlarıma çalışmalarında başarılar dilerim.


TARK2020 54. Ulusal E-Kongremizde buluşmak üzere


Saygılar


TARD Yönetim Kurulu