2. TAZE DONMUŞ KADAVRADA USG İLE UYGULAMALI REJYONAL ANESTEZİ KURSU

  • 27 Mayıs 2019 Pazartesi

5-6 Ekim 2019 - Ankara

Kayıt Formu için Tıklayın

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği ve Rejyonal Anestezi Derneği işbirliği ile 5-6 Ekim 2019 tarihinde Ankara TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Temel Tıp Laboratuvarları’nda “II. Taze Donmuş Kadavrada USG ile Uygulamalı Rejyonal Anestezi Kursu” gerçekleştirecektir.


Bu kurs ESRA yeterlilik diploması EDRA ya girebilmek için geçerli bir kurs olarak tanımlanmıştır.


Kurs Üst ekstremite, alt ekstremite ve torako-abdominal olarak 3 bölümden oluşacaktır. Öncelikli olarak kısa giriş ve temel ders sonrası ağırlıklı olarak kadavrada çalışma olanağı sunulacaktır. Taze donmuş kadavralar normal doku turgorunun korunması için özel olarak hazırlanmıştır. Her kursiyer programda belirtilen pratik eğitimleri alacak ve kurs esnasında gerçek doku hissi veren kadavralarda pratik yapma şansı bulacaktır. Bu kurs rejyonal anestezide klasik konuların yanı sıra yeni yaklaşımların da tartışılacağı güncel bir eğitim programı olacaktır. 

Katılımcılara alacakları ileri düzey eğitimde başarılar diler, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


Uluslararası katılımla gerçekleştirilen bu kurs “European Diploma of Regional Anesthesia” açısından geçerli bir kadavra kursudur ve ESRA “Avrupa Rejyonal Anestezi Derneği” tarafından onaylanmıştır. 

Eğitim kontenjanımız 40 kişi ile sınırlı olup, kayıtlar başvuru sırasına göre yapılacaktır. 

Kurs programı için Tıklayınız.

Saygılarımızla.


Yoğun ilginiz için teşekkür ederiz.TARD Yönetim Kurulu                                                                       RAD Yönetim Kurulu