Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

TARD Olağan Genel Kurulu sonrası 2018-2020 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek olan Prof.Dr. Ömer Kurtipek'in mesajı ...

 

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği’mizin 28. Olağan Genel Kurulu 25.03.2018 tarihinde sizlerin çok değerli katılım ve katkılarıyla barış, anlayış ve demokratik ilkeler çerçevesinde yapılmış ve yeni yönetim kurulumuz göreve başlamıştır. Bu dönemde bizi göreve layık gören üyelerimize, Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği, bilim dünyasına yapabileceği en fazla katkıyı yapmayı, kaliteli bir hizmeti topluma ulaştırmayı ve eğitimde en üst düzeye çıkmayı hedeflemektedir. Böyle bir hedefe ulaşmak ise her zaman yaptığımız gibi, büyük bir aile olabilmekle mümkündür.

Mesleki sorumluluğumuzun yoğun mesai, kişisel ve ailevi fedakarlık ve mesleki dayanışma gerektirdiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle yeni yönetim kurulu özlük haklarında iyileştirme, akademik kariyerin her aşamasında destek ve meslektaşlar arasında yardımlaşma ve dayanışma konusunda elinden geleni yapmaya kararlıdır.

Yeni çalışma döneminde de ilkemiz; etik değerler çerçevesinde yenilik, dayanışma ve nitelikli işleyiş olacaktır. Bu ilkeler doğrultusunda sizlerin katkıları ile TARD'a sahip çıkarak bizlerle birlikte olmanız camiamıza çok önemli değer sağlayacak; varlığınız bizleri mutlu edecek, güçlendirecektir.

Derneğimizin kuruluşuyla başlayan ve gittikçe ivme kazanan başarılarında payı olan tüm TARD geçmiş dönem başkan , yönetim kurulu üyeleri ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, tüm etkinliklerimizde bir arada olmayı amaçlıyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Prof. Dr. Ömer Kurtipek
Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Başkanı
2018-2020 Yönetim Kurulu adına